Częstym efektem uprawiania sportu są różnego rodzaju kontuzje. W naszym gabinecie masażu i fizjoterapii w Szczecinie oferujemy profesjonalnie wykonywane zabiegi, które nie tylko pomagają w szybkim powrocie do formy, zmniejszają także ryzyko kolejnych urazów.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu i charakteryzuje się bardzo szerokim spectrum zastosowań. Może być stosowany zarówno w celach leczniczych – przy schorzeniach natury ortopedycznej czy neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić i wzmocnić tkankę mięśniową. Masaż klasyczny może być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała – od stóp po kark. Może też koncentrować się na konkretnej partii ciała, np. plecach i karku czy nogach – w zależności od zaleceń lekarza czy fizjoterapeuty. Prawidłowo wykonany ma zbawienny wpływ na organizm – pobudza masaż powieziowy tkanki, regeneruje mięśnie i poprawia ukrwienie.

Masaż sportowy głęboki

Masaż sportowy powinien stanowić integralną część planu treningowego każdego, kto uprawia sport – zarówno amatorsko, jak i zawodowo. Do jego głównych zalet należy zwiększenie przepływu krwi do konkretnych grup mięśni, co wzmaga dostarczanie składników odżywczych i tlenu, a tym samym przyspiesza regenerację organizmu i poprawia jego wydolność. Wykonywany w MTS Struzik masaż sportowy zmniejsza ból mięśni i poprawia funkcjonowanie stawów. Pomaga uniknąć obrażeń i zapobiega urazom, przywraca także równowagę organizmu narażonego na duże zużycie energii.

Masaż relaksacyjny

Celem tego rodzaju masażu jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. Masaż relaksacyjny sprawdza się zarówno w stanach zmęczenia fizycznego, na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego, po stresujących sytuacjach czy ciężkim dniu w pracy. Jest to bardzo delikatny, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze zabieg, który pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i w pełni rozluźnić.

Masaż powięziowy

Masaż powięziowy stosowany jest w wielu rodzajach zespołów bólowych jako skuteczna forma rehabilitacji. Zmniejsza dolegliwości w obrębie głowy, układu ruchu, stawów oraz kręgosłupa, przynosi także ulgę w zmianach zwyrodnieniowych i stanach pourazowych. Do najczęstszych efektów masażu powięziowego należy usunięcie zaburzeń napięcia mięśniowego i bólu różnego pochodzenia. Masaż powięziowy przyspiesza regenerację tkanek, poprawia mobilność mięśni i powięzi, a nawet zwiększa elastyczność tkanek.

Starosłowiański masaż brzucha

Starosłowiański masaż brzucha, zwany inaczej terapią wisceralną, polega na uciskaniu powłok brzucha tak, aby rozluźnić narządy wewnętrzne. Terapia, usuwając powstałe zastoje, poprawia przepływ krwi i limfy, co skutkuje normalizacją czynności fizjologicznych i regeneracją organizmu. Ten rodzaj manualnego leczenia gwarantuje stopniową normalizację funkcji narządów wewnętrznych, a co za tym idzie – prawidłowe działanie całego organizmu.

Wskazania:
– złogi w pęcherzyku żółciowym
– przewlekłe zapalenie trzustki
– stany zastoinowe wątroby
– zapalenie oskrzeli
– choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
– zapalenia jelit
– przewlekłe zaparcia
– choroby zastoinowe nerek
– zaburzenia pracy płuc i serca
– choroby tarczycy

Przeciwwskazania:
– ciąża
– wysoka gorączka
– nowotwór
– ostry brzuch

Masaż bańką chińską 

Masaż bańką chińską – poprzez stymulację tkanki podskórnej oraz pobudzenie krążenia krwi i płynów ustrojowych – wspomaga usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Ten rodzaj masażu wyraźnie poprawia stan mało elastycznej skóry, wygładza ją i ujędrnia. Jest także wskazany osobom odchudzającym się i walczącym z rozstępami czy cellulitem.

Wskazania:
– bóle kręgosłupa
– dolegliwości mięśniowe
– problemy ze stawami
– bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)
– dolegliwości płucne
– problemy z ukrwieniem