Skontaktuj się z nami :695 622 281 ✉:klinika@szczecin.mtsstruziktherapy.pl

Schorzenia

Schorzenia

Nasza terapia

W Centrum medycznym MTS Therapy Szczecin, nasi fizjoterapeuci pracują z pacjentami, korzystając z najefektywniejszych metod rehabilitacji. Są to, różne techniki manualne oraz zabiegi fizykalne. Konwencjonalną fizjoterapię, łączymy z zabiegami wywodzącymi się z medycyny naturalnej, by efektywniej działać, w kierunku wyzwolenia mechanizmów samouzdrawiania organizmu. Jesteśmy biegli, w pomaganiu ludziom z różnymi dolegliwościami bólowymi i nie tylko. Nie ograniczamy się do następujących działów medycyny:

Inne schorzenia

Schorzenia i dolegliwości bólowe, które są leczone w Centrum medycznym MTS Struzik Therapy Szczecin, obejmuje bardzo szeroki zakres.

Rehabilitacja po zabiegach operacyjnych

Zabiegi operacyjne, wiążą się z ryzykiem wystąpienia różnych powikłań, takich jak: infekcje, zaburzenia układu krążenia i układu oddechowego

Bóle pleców I kręgosłupa

Choroby kręgosłupa to problem społeczny na całym świecie. Na bóle te wpływa wiele czynników.

Choroby neurologiczne

Choroby neurologiczne, to wszystkie schorzenia związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego

Choroby ortopedyczne

Schorzenia narządu ruchu są najczęściej efektem urazów lub choroby zwyrodnieniowej stawów. Leczenie obejmuje choroby i urazy kości, stawów, wiązadeł, mięśni, nerwów i naczyń.

Zespoły przeciążeniowo – bólowe i pourazowe

Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych mięśni i stawów są zmiany o charakterze przeciążeniowym.

Bóle Stawowe (reumatyczne, zwyrodnieniowe)

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęstsza choroba układu ruchu

Neuralgie, bóle głowy i migreny

Neuralgia (nerwoból), to ból w obrębie obszaru skóry, błony śluzowej i mięśnia unerwionego przez 1 nerw.

Inne schorzenia
Rehabilitacja po zabiegach operacyjnych
Bóle pleców I kręgosłupa
Choroby neurologiczne
Choroby ortopedyczne
Zespoły przeciążeniowo – bólowe i pourazowe
Bóle Stawowe (reumatyczne, zwyrodnieniowe)
Neuralgie, bóle głowy i migreny
Bądźmy w kontakcie

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania dotyczące naszych usług, lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje, skorzystaj z tego formularza.

ps. NIE jesteśmy w stanie odpowiedzieć na konkretne pytania zdrowotne, za pośrednictwem tego formularza.

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Hirudoterapia - naturalna metoda leczenie bólu.

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia dolegliwości, przy użyciu pijawek lekarskich. Jest zaklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD pod numerem 99.991 jako Terapia Pijawkowa.

Podczas zabiegu pijawka uwalnia do krwiobiegu liczne substancje lecznicze, przede wszystkim enzymy i białka o działaniu przeciwzakrzepowym, naczyniorozszerzającym, przeciwzapalnym i znieczulającym.

Zabieg hirudoterapii, nie jest zabiegiem bolesnym. Odczucie jakie towarzyszy w czasie postawienia pijawki, można porównać do punktowego oparzenia pokrzywą. Natomiast należy mieć na uwadze, że za sprawą hirudyny (substancji powstrzymującej krzepnięcie krwi), średnio przez 12-16 godzin po zabiegu, z rany może się sączyć krew. Dlatego, po zabiegu hirudoterapii, pacjenci mają założony, duży opatrunek.

Aurikuloterapia – to inaczej akupunktura ucha. Terapia ta, stosowana jest na całym świecie w leczeniu wielu schorzeń, np.: uzależnień, zaburzeń nastroju, otyłości, bólu, przewlekłej sztywności stawów i innych.

Zabieg polega na oddziaływaniu na dane punkty akupunkturowe, znajdujących się na małżowinie usznej. Celem tego zabiegu jest wspomaganie leczenia, poprzez wywołanie większego ukrwienia danej okolicy ciała. Wraz z krwią, dostarczany jest tlenu i substancje odżywczych, niezbędne do prawidłowej pracy i regeneracji organizmu na poziomie komórkowym.  Wykazano również, że akupunktura ucha stymuluje wydzielanie endorfin, które poprawiają samopoczucie i zadowolenie.

Do zabiegu Aurikuloterapii można wykorzystać: igły do akupunktury, pinezki, ziarna Vaccaria, kuleczki magnetyczne, długopisy diagnostyczne oraz urządzenia do stymulacji elektrycznej lub laserowej.

Suche igłowanie (igłoterapia) to jedna z metod fizjoterapii. Jest ona zbliżona do akupunktury, ale opiera się na prostszej metodyce. Suche igłowanie polega na głębokim nakłuwaniu aktywnych biologicznie punktów spustowych mięśniowo-powięziowych. W terapii tej wykorzystuje się takie same igły jak do akupunktury.

Copyright © 2018 by MTS Therapy Szczecin. All rights reserved.